IRENEUSZ JELEŃ PRZYPIECZĘTOWAŁ AWANS OLDBOJÓW ŚLĄSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ

24/06/2023 22:04

Kotórz Mały okazał się szczęśliwy dla Reprezentacji Oldbojów Śląskiego Związku Piłki Nożnej, walczących o awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski +42.

Drużyna sformowana przez Janusza Bodziocha, a prowadzona przez trenera Jacka Góralczyka w pełni wykorzystał swoje reprezentacyjne i ekstraklasowe argumenty, zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej.

W przedpołudniowym spotkaniu z rówieśnikami z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej nasz zespół błyskawicznie zapewnił sobie prowadzenie, po znakomitym strzale Tomasza Kasprzyka. Zawodnik grający w minionym sezonie w Gwieździe Chudów, ale bardziej znany z mistrzowskich i reprezentacyjnych występów na futsalowych parkietach, przymierzył z dystansu i trafieniem w okienko w 10. minucie gry dał sygnał do ataku. Jego śladem próbował iść w 15. minucie Sławomir Pach, podchodząc do piłki ustawionej na „wapnie” po faulu na Wojciechu Grzybie, ale bramkarz rywali obronił strzał z 11 metrów. Do odbitej futbolówki w podbramkowym zamieszaniu najlepiej ustawił się Ireneusz Jeleń i napastnik mający za sobą 29 występów w reprezentacji Polski ustalił wynik pierwszej połowy (grano 2x30 minut).

Grający Prezes CKS Piast Cieszyn był także skuteczny w 41. minucie, kiedy to po zagraniu Sebastiana Gielzy podwyższył wynik na 3:0, a po golu dla rywali, którzy pokonali Jakuba Szmatułę w 45. minucie przyszedł czas na „sprawdzian z kondycji”. Najlepiej zdał go Mariusz Śrutwa. 5-krotny reprezentant Polski i król strzelców ekstraklasy, w której zdobył 103 bramki, w 57. Minucie gry wykorzystał podanie Wojciecha Grzyba i postawił pieczęć na zwycięstwie.

To był jednak dopiero początek drogi w kierunku wrześniowego turnieju finałowego Mistrzostw Polski Oldbojów +42. W popołudniowym meczu na drodze wicemistrzów z ubiegłego roku stanęli bowiem reprezentanci Opolskiego Związku Piłki Nożnej, którzy w piątek 2:0 pokonali oldbojów z Dolnego Śląska i nie ukrywali swoich finałowych aspiracji, licząc na atut swojego boiska.

Wprawdzie wysoko zawiesili poprzeczkę naszemu zespołowi i do 48. Minuty wynik był bezbramkowy, ale drużyna Śląskiego Związku Piłki Nożnej nie miała zamiaru bronić remisu, który też zapewniał im awans. Pieczęć na awansie 12 minut przed końcem meczu postawił Ireneusz Jeleń, finalizując akcję po podaniu Ryszarda Czerwca.

Śląski Związek Piłki Nożnej +42 – Dolnośląski Związek Piłki Nożnej +42 4:1 (2:0)
Bramki dla Śląskiego ZPN: Kasprzyk, Jeleń 2, Śrutwa.

Śląski Związek Piłki Nożnej +42 – Opolski Związek Piłki Nożnej +42 1:0 (0:0)
Gol: Jeleń.
ŚlZPN: Szmatuła (Stokowy) – Kmietowicz, Konieczny, Pitry, Gancarczyk – Kasprzyk, Kryger, Czerwiec, Pach – Gielza, Jeleń oraz Grzyb, Madeja, Muszalik, Opeldus, Pikuta, Polarz, Śrutwa, Tukaj. Trener Jacek Góralczyk.