Dzieci i Młodzież

NIEDZIELA TALENTÓW W PODOKRĘGU SKOCZÓW

5/03/2023 22:21

W zimowej scenerii Ustronia na obiekcie KS „Kuźnia” w ramach projektu Śląska Akademia Piłkarska Dni Talentów odbył się trening dla zawodniczek i zawodników z rocznika 2012 i młodszych. Zajęcia prowadzili Adrian Sikora trener odpowiedzialny za projekt w Podokręgu i Dawid Ciok trener koordynator Podokręgu.

 


Po sprawdzeniu obecności trenerzy przedstawili plan zajęć i uczestnicy udali się na boisko. Pierwszym punktem była rozgrzewka w formie zabawy z piłką w parach. W drugim punkcie zawodniczki i zawodnicy zostali podzieleni na 4 drużyny które rywalizowały ze sobą na dwóch oddzielnych polach gry.
- Na zajęcia stawiło się 23 zawodników i zawodniczek z 9 klubów naszego Podokręgu. W 2022 r. odbyły się pierwsze Dni Talentów dla tego rocznika. Przez całą jesień wyselekcjonowana grupa brała udział raz w tygodniu w treningach. Po przeprowadzeniu analizy dzisiejszych zajęć podejmiemy decyzję dotyczącą udziału poszczególnych zawodniczek i zawodników w następnym kroku projektu - mówi trener Adrian Sikora.

- Pragnę przypomnieć że projekt Śląskiej Akademii Piłkarskiej, którego pomysłodawcą jest Henryk Kula prezes Śl.ZPN, jest skierowany dla dzieci z małych miejscowości celem wyrównania szans. Po dokonaniu wyboru, od przyszłej niedzieli, cotygodniowo w Ustroniu pod okiem trenera Adriana Sikory wyselekcjonowana grupa będzie uczestniczyć w zajęciach treningowych - dodaje Dawid Ciok trener koordynator Podokręgu Skoczów.

Więcej zdjęć  w GALERII  Foto + tekst: ZeW