FINAŁ POLTENT PUCHARU POLSKI NA SZCZEBLU PODOKRĘGU SKOCZÓW ROZGRZAŁ WIDZÓW

19/11/2023 15:16

To był mecz godny swojej rangi.

Finał Poltent Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Skoczów rozgrzał widzów zgromadzonych na trybunach skoczowskiego stadionu, na którym Beskid, w temperaturze bliskiej "zera", wykorzystując atut swojego boiska pokonał 3:2 występujący na co dzień klasę wyżej zespół Tempa Puńców.

Zanim Prezes Podokręgu Skoczów Bogusław Walica wręczył medale, symboliczne czeki na 1500 złotych dla pokonanych i 2500 złotych dla zwycięzców oraz przekazał okazałe trofeum kapitanowi skoczowian Kamilowi Kotrysowi kibice zobaczyli zacięty bój.

Lepiej rozpoczęli go goście, bo już w 11. minucie w zamieszaniu na polu karnym gospodarzy, przy piłce znalazł się Paweł Leśniewicz i technicznym strzałem w okolice okienka długiego rogu zapewnił IV-ligowcowi prowadzenie.

Stracony gol podziałał mobilizująco na drużynę z klasy okręgowej, której motorem napędowym był 18-letni Kacper Zątek. To po jego dośrodkowaniu Marcin Jaworzyn w 28. minucie gry przyłożył tylko nogę do piłki i trafieniem z najbliższej odległości doprowadził do wyrównania. Także 10 minut później 32-letni snajper sfinalizował akcję młodzieżowca, który dośrodkował futbolówkę z lewego skrzydła. Lot piłki przedłużył jeszcze Jakub Krucek, a Jaworzyn główką z 6. metra ustalił wynik pierwszej połowy.

Więcej czytaj TUTAJ.

Beskid Skoczów – Tempo Puńców 3:2 (2:1)
0:1 – Leśniewicz 11 min; 1:1 – Jaworzyn 28 min; 2:1 – Jaworzyn 38 min-głową, 3:1 – Małkowski 56 min; 3:2 – Rucki 63 min-głową.
Sędziował Sławomir Kantor (Strumień).
BESKID: K. Krucek – Trybulec, Chrapek, Ferfecki – Małkowski, Surawski, Zątek (90+3. Krzak), Kotrys – Sikora (75. Pater), Jaworzyn (87. Juraszek), J. Krucek. Trener Bartosz Woźniak.
TEMPO: Huczała – Morys (54. R. Adamek), Nowak (46. Szlajss), Pszczółka, Rucki – Szczęsny, Olszar (81. Chamot), Gabryś, Stasiak – Leśniewicz (54. Legierski), K. Adamek. Trener Michał Pszczółka.
Żółte kartki: Zątek – R. Adamek.