Dzieci i Młodzież

SZÓSTKA Z PLUSEM, CZYLI AKCJA LATO W PIERŚĆCU

24/07/2022 12:54

Na boisku LKS-u Błękitni Pierściec usytuowany został szósty przystanek organizowanej przez Śląski Związek Piłki Nożnej Akcji Lato, której patronem jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, a dofinansowana została przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.


Prezes Wincenty Ciupka z radością powitał wszystkich uczestników turnieju w kategorii U10, do którego zgłosiło się 6 drużyn z 4 klubów oraz każdego kto postanowił wziąć udział „Talentiadzie”, postanowił pograć w dmuchanym boisku „Piłkarskiego miasteczka” czy skorzystać z atrakcji oferowanych przez „Strefę animacji”.

- Cieszę się, że „Akcja Lato” zawitała do naszej miejscowości – powiedział Wincenty Ciupka. - Ponad 30 dzieci, grających emocjonujące mecze o tytuł „Króla boiska”, stworzyło znakomitą piłkarską atmosferę. Mimo, że – zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Piłki Nożnej – nie notowaliśmy wyników to i tak rodzice młodych piłkarzy przeżywali każdą akcję nagradzając oklaskami udane zagrania i dobre... chęci. Dziękuję trenerowi Przemysławowi Meissnerowi z MKS-u Brenna-Górki, Tomkowi Michalakowi Prezesowi Beskidu Skoczów i szkoleniowcom LKS-u Pogórze Tomaszowi Kożdoniowi i naszych orlików Sebastianowi Suchoniowi-Komrausowi, że zmobilizowali zawodników, bo prawie 50-minutowe granie w skwarze i upale wymagało sporego wysiłku. Starać się było trzeba także na bocznym boisku, gdzie w ramach „Talentiady” młodzi zawodnicy i adepci piłki nożnej pod okiem trenerów mogli sprawdzić swoje umiejętności i predyspozycje, a odpocząć mogły w strefie rozrywki gdzie dzieci rysowały, puszczały duże mydlane bańki, układały wielkie klocki lego i rzucały do celu. Taka impreza w Pierśćcu była po raz pierwszy i dla naszego klubu oraz mieszkańców naszej wioski była to wielka atrakcja.

Atrakcyjne były też nagrody wręczone wszystkim uczestnikom turnieju przez Wincentego Ciupkę i trenera Śląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzeja Wyrobę, a dziesiątkę najbardziej wyróżniających się zawodników „Talentiady” Prezes LKS-u Błękitni Pierściec uhonorował wspólnie z Panią Sołtys Pierśćca Moniką Szyndler. Nagrodzeni zostali: Kamil i Krystian Lipa, Sebastian Cichy, Mateusz Purszke, Maksymilian Kurpas, Wiktor Ferfecki, Michalina i Ireneusz Firuzek, Jakub Sochacki i Dawid Madzia.

- Zagraliśmy sześć meczów i wszystkie wygraliśmy – stwierdził Bartosz Cieślar kapitan MKS-u Brenna-Górki, w którym grali także: Milena Pieczonka, Franciszek Meissner, Rafał Moskała, Karol Greń i Dominik Krzempek. - Zostaliśmy więc „Królami boiska”. Grało się bardzo dobrze, chociaż było bardzo gorąco, ale z przyjemnością przyjechałem, żeby grać w piłkę. Trenuję już 16 miesięcy i rozwijam swoje umiejętności.

- Graliśmy już w takim turnieju, w którym strzelało się na dwie bramki – dodał Ignacy Karczmarczyk piłkarz LKS-u Błękitni Pierściec. - Pierwszy raz jednak zagraliśmy na boisku w Pierśćcu i cieszę się, że mogłem się pokazać rodzicom, którzy byli na trybunach i mi kibicowali. Byliśmy już na wakacjach nad morzem, ale tam nie było piłki i z przyjemnością wróciłem do Pierśća i na boisko.

- W „Talentiadzie” biegałem z piłką i bez piłki, żonglowałem i strzelałem do celu – wyliczył 7-letni Kamil Lipka. - Najbardziej mi podobało bieganie bez piłki. Cieszę się też, że mogłem sobie pograć na dmuchanym boisku i pomalować sobie włosy w strefie rozrywki.

Na plus trzeba jeszcze dodać, że oprócz owoców i słodyczy, którymi uczestnicy turnieju mogli posilić się w trakcie gry po dekoracji zostali jeszcze zaproszeni przez Wincentego Ciupkę na ciepły posiłek więc nic dziwnego, że wszyscy opuszczali boisko w Pierśćcu uśmiechnięci i zadowoleni.

Zobacz więcej zdjęćGALERII