Podokręg

PIKNIK Z PREZESEM

20/07/2022 11:54

W upalne wtorkowe popołudnie obiekt sportowy LKS „Błyskawica” w Kończycach Wielkich gościł prezesów klubów Podokręgu Piłki Nożnej Skoczów, których zaprosił Bogusław Walica prezes Podokręgu.


Spotkanie odbywało się w formie pikniku przy grillowanych kiełbaskach, pysznych wypiekach ciastkarskich i chłodzących napojach. Do Kończyc Wielkich zawitał również Henryk Kula wiceprezes PZPN i szef Śląskiego Związku. Podzielił się z zebranymi informacjami dotyczącymi piłki krajowej i tej stela. Zamierzeniom aby oddzielić piłkę amatorską (IV liga i klasy niższe) od zawodowej. Wspomniał o rozgrywkach obecnej IV ligi. Ważnym tematem było pozyskiwanie środków finansowych przez kluby z różnych instytucji. Głos w tej sprawie zabrali m.in. Bartosz Wojtków prezes LKS „Wisła” Strumień i Tomasz Michalak prezes KP „Beskid” Skoczów. Przypomniał o projektach realizowanych przez Śl.ZPN i turniejach w kategoriach młodzieżowych. Poruszano różne tematy dotyczące rozgrywek podokręgowych i nie tylko.

Bogusław Walica poprosił prezesów kl. „A” o wypowiedzenie się na temat formy wyłonienia drugiej drużyny która awansuje po sezonie 2022/23 do kl. okręgowej. Zdecydowana większość wypowiedziała się przeciwko meczom barażowym i w ten sposób w Podokręgu Skoczów awans uzyskają drużyny które w końcowej klasyfikacji zajmą pierwsze i drugie miejsce.

Był również czas aby uhonorować kluby których drużyny zdobyły mistrzostwa i awanse w rozgrywkach młodzieżowych minionego sezonu.
Z rąk prezesa Walicy puchary odebrali: Jacek Wachtarczyk prezes KKS „Spójnia” Zebrzydowice za awans do II ligi drużyny juniorów, awans drugiej drużyny juniorów do III ligi i awans do IV ligi młodzików, Tomasz Michalak za mistrzostwo drużyny trampkarzy w III lidze, Henryk Opacki przedstawiciel UKS „Rio” Pielgrzymowice za awans drużyny trampkarzy do III ligi, Andrzej Kłoda prezes LKS „Olza” Pogwizdów za mistrzostwo młodzików w III lidze, Ryszard Gaszczyk prezes LKS „Iskra” Iskrzyczyn za awans do V ligi młodzików, Bartosz Wojtków za zdobycie mistrzostwa gr. „A” orlików. Pozostałe puchary czekają na odebranie przez nieobecnych przedstawicieli CKS „Piast” Cieszyn, RKS „Cukrownik” Chybie i Lukam 2010 sp. z o.o.

Ostatnim akordem spotkania było losowanie I rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu. Losowanie prowadził Zenon Wawrzyczek przewodniczący Komisji ds. Rozgrywek.
Wylosowano następujące pary:
LKS Pierściec - LKS Strumień 31.07.22 r. godz. 11.00
WSS Wisła - UKS Istebna 31.07.22 r. godz. 17.00
LKS Pogwizdów - KS Ustroń 31.07.22 r. godz. 17.00
LKS Goleszów - KP Skoczów 31.07.22 r. godz. 17.00
LKS Hażlach - LKS Puńców 31.07.22 r. godz. 17.00
RKS Chybie - KKS Zebrzydowice 31.07.22 r. godz. 17.00
LKS Dębowiec - LKS Pogórze 30.07.22 r. godz. 17.00
CKS Cieszyn - LKS Drogomyśl 30.07.22 r. godz. 17.00

 ZeW

Zobacz więcej zdjęć w GALERII